🖊️   15% sleva na jakýkoliv výstup. Do objednávky vlož slevový kód Test15

OSOBNOSTNÍ TEST ZDARMA?

Otevřete si internetový vyhledávač a zadejte do vyhledávání klíčová slova „osobnostní test“. Odkazů nabízejících testování zdarma bude, s nadsázkou řečeno, více než pouličních lamp v celé Praze. A všechny slibují totéž lákavé: Poznej sebe sama, zjisti svou ideální pozici a tak dále…

Sbírka vágních příslibů je v marketingu poměrně typická. Pro příklad není třeba chodit daleko, například u jakéhokoli produktu na Alze se můžeme kochat komplexním popisem zdaleka nevystihujícím skutečné vlastnosti produktu (tvrzené sklo bude nejtvrdší, nejodolnější atd.). Ve stejném duchu se nesou popisy u bezplatných osobnostních testů. Rozdíl však spočívá v tom, že u produktů z e-shopu lze brát jistou část těchto slibů vážně, jelikož prodejci mají prostředky (vaše peníze), aby velká očekávání naplnili. Jak tak ale mohou činit ti, kteří nabízí bezplatnou službu, leč se zaručeným výsledkem? Lze očekávat kvalitní výstup?

Očekávejte očekávatelné

Podstatou problému je v obou případech to, že za kvalitním produktem musí stát člověk či určitý okruh osob, který dané problematice spojené s produktem věnoval určité množství času, energie a úsilí. Ve světě tvrzených skel na displej běžného mobilu by toto možná stačilo, v oblasti psychoanalytických testů se však situace dále komplikuje.

Podkladem pro zdárné sestavení osobnostního testu je v první řadě uspokojivá úroveň porozumění psychologii jakožto vědnímu oboru. Vzhledem k tomu, že psychologie je velmi komplexní a spletitá oblast expertizy, člověk (psycholog), který za testem stojí, musí logicky být expertem v oboru. Jinak test nemůže mít kvalitní výsledky.

Například?

Nabízí se prostý vzorec: Placený test rovná se kvalitní test. Ačkoli to nemůžeme předestřít jako pravidlo s neotřesitelnou platností, část pravdy této tezi nelze upřít. Je jisté, že existují ukázky takovýchto osobnostních testů, například za WORKtestem stojí skupina zkušených psychologů s praxí ve vyvíjení psychoanalytických postupů začleněných do těchto testů. 

Spolehlivý ukazatel kvality

Jedním z důležitých faktorů při výběru psychoanalytických služeb je určitě transparentnost, tedy je nutné si položit otázku: Opravdu se jedná o zkušené psychology? Ano, vše je vyobrazeno na stránkách WORKtestu. Druhým významným hlediskem je počet aktuálních uživatelů. Nepotřebujeme být ani příliš znalí v marketingu, abychom dokázali dát prostou úvahu: Proč by to lidé kupovali, kdyby se nejednalo o kvalitní službu? Kupují to, vyplatí se tedy investovat do kvality, protože ta se nám vrátí! Stejně jako při všem, i při výběru toho správného osobnostního testu je třeba mít se na pozoru a sledovat, jak se odděluje příslovečné zrno od plev.

ZAČNI NA SOBĚ PRACOVAT HNED TEĎ

Vybírej z desítek psychotestů pro malé i velké