🖊️   15% sleva na jakýkoliv výstup. Do objednávky vlož slevový kód Test15

MANŽELSTVÍ VE VÍRU INTERNETOVÝCH DISKUZÍ

V posledních letech v České republice stoupají počty svateb především mladých lidí ve věku 25-34 let. Tento na první pohled lichotivý trend je ukazatelem změny ve vztahu lidí k prastaré sňatkové tradici, což je hezké a důležité. Vždyť rodina je základ státu. Každý rub má však i svůj líc. Stejně jako starý dobrý Měsíc je poset hlubokými krátery, ani manželství není bez poskvrny. Rozdíl je však v tom, že zatímco stranu Měsíce zahalenou ve tmě prozkoumanou nemáme, stinné stránky manželství jsou dnes již všem známé: nevěra, milenecké vztahy, žárlivost. Na známých diskuzních webech (emimino.cz nebo mimibazar.cz) jsme dnes a denně svědky přímo čítankových ukázek rozpadajících se manželství, přestože začátky těchto svazků mohly být stejně krásné jako u kohokoli z nás.

Internet v pragmatickém hávu

Půvabných faktů se na takovýchto webech skrývá více. Jeden však vybočuje z řady: Ať se nám děje cokoli zlého, jsme nešťastní, stáváme se oběťmi fyzického násilí či šikany, zůstáváme sami na výchovu malého dítěte, hledáme sami sebe nebo své místo ve světě intimních rozkoší… Díky diskuzím na těchto portálech jednoduše víme, že v tom nejsme sami! Je jedno, co před nás osud postaví, dokud nás spojuje lidskost a trápení, která jsou lidem vlastní, zůstaneme silní. A co nám pomůže v těžkých časech jiného než síla?

Manželství je bezpochyby překrásnou záležitostí. Musíme si však uvědomit jeho křehkost a labilitu. Ačkoli je hezké žít s vědomím, že v případě špatných událostí nejen v manželství tu existuje komunita, se kterou se můžeme podělit o své trable, nebylo by hezké mít rovněž místo, kam se obrátit pro skutečnou pomoc?

Vztahy jsou věda

Jedním z takových míst je bezesporu Partnerstest. Místo, kam chodí lidé v nouzi pro pomoc od zkušenějších a moudřejších. Neboť, přiznejme si to, není v našich silách, abychom při úmorných bojích s rutinou života ještě zvládali obsáhnout expertní úroveň v komplexních vědních oborech, jako je psychologie či sociologie. Vztahy jsou skutečně věda, ať si mnozí lidé myslí cokoli. Tak či onak hned se žije lépe s vědomím, že si nejenom máme jak vylít srdce, když je to zapotřebí, ale že i pomocná ruka profesionála je takřka na dosah.

ZAČNI NA SOBĚ PRACOVAT HNED TEĎ

Vybírej z desítek psychotestů pro malé i velké